MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

Už v mladí jsem si uvědomil, že každá věc má svůj pojem a „vědecké“ vysvětlení. Dokonce i věci, které jsou občas bizarní. A protože mě až neuvěřitelně baví, jak každý seo specialista vysvětluje dlouhým minimálně dvoustránkovým článkem , co to SEO vlastně znamená, rozhodl jsem se Vás unudit také. Bohužel toto nudné kázání je nutné pro celkové pochopení věci.

SEO je vlastně zkratka, která znamená „search engine optimization“. Z toho je patrné, oč tu vlastně běží. Optimalizace pro vyhledávače. Co to ale v praxi znamená a jak toho docílit? Nerad bych, aby to dospělo do dlouhého čtení, neboť sám mám problém u dlouhých textů udržet pozornost. Přiznám se, že mě vždy vlastně délka textu a množství stran vždy odradilo.

SEO je komplex procesů, kdy web děláme pro vyhledávač čitelným a kvalitním. Pravda, nyní jsem to vzal trochu více obecně. Jedná se však o to, že vyhledávači ukážete, co na stránce vlastně máte a jaké je její zaměření. Až na to poukážete, je třeba dodat dostatečné důkazy (zpětné odkazy), že tomu tak skutečně je.

Tedy vlastníte-li e-shop s prodejem autosedaček, je nutné vyhledávači říct, tady tento web nabízí kvalitní produkty o které bude zájem. A jak mu to řekneme?

Textem:

Na základě analýzy klíčových slov zjistíte, co se ve Vašem oboru hledá. Zdaleka to nebude jen pojem „autosedačka“, který je vlastně pomyslným vrcholem. Bude tam spousta klíčových slov jako například „autosedačka pro děti“, „autosedačka do 3kg“ aj. Nyní přichází moment, kdy musíme vyhledávačům říci, že právě náš web tyto pojmy obsahuje a uživatelům dá přesně to, po čem touží.

Zpětnými odkazy:

Jakmile proběhne analýza webu pro následnou optimalizaci pro vyhledávače, je třeba postoupit dále a poukázat na web, že opravdu má vše co dotyčný hledá. Jak jinak to udělat než zpětným odkazem. Zpětný odkaz je totiž něco jako doporučení, že opravdu vy jste tou správnou volbou. A abychom zbytečně nenudili, toto téma si rozebereme v dalším díle.

Aspektů, jakým mu řekneme, že se jedná o správnou volbu je mnohem více. Nás však na začátku budou zajímat tyto dva. Ten zbytek se bude postupně dostavovat.

Post Author: Seohater.cz