MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

V minulém díle, kde jsme si lehce nastínili problematiku SEO, se nyní podíváme na další disciplínu v tomto molochu a to sice na zpětné odkazy.

Dle mého osobního názoru jsou pro seo optimalizaci, zpětné odkazy jedním z nejdůležitějších prvků. Ano, znovu opakuji a slyším výkřiky, že se jedná o komplexní disciplínu. Avšak cílem toho všeho je utrhnout co nejlepší pozici ve vyhledávačích. Marná sláva, můžeme mít úžasné texty se správnou hustotou klíčových slov, ale pokud budeme cílit na konkurenční nebo nedejbože silně konkurenční klíčová slova, skvělé texty, call to action tlačítka a jiné vychytávky nám budou k ničemu. Proč? Protože nebudeme mít dostatek kvalitních zpětných odkazů.

Vynecháme-li dogma, že vše by mělo být originální a jedinečné, což se povede sotva cca procentu běžných podnikatelů, musíme vyhledávač přesvědčit, že je vše u nás v pořádku a že právě my jsme tou správnou stránkou, která si zaslouží být vysoko nad konkurencí.

Abych to konkrétněji vysvětlil, představte si, že jste v práci a čekáte na povýšení. Budeme předpokládat, že svoji práci děláte dobře (optimalizace webu pro vyhledávače). Bohužel však si toho nikdo nevšimne. Chybí totiž autorita, která o Vás ví. Výsledek? Nepovýšíte. Jedná se o mírnou nadsázku, která však má vysvětlit smysl.

A nyní to stejné, a mistr ve výrobě Vás bude na poradách chválit. Tedy autorita s vedoucí funkcí na Vás ukáže, že vy jste ideální adept pro povýšení. Může to stačit, ale samozřejmě ideální by bylo, kdyby stejné nadšení sdílel i ředitel výroby.

Nyní se dostáváme k jádru pudla. Pokud na Vás majiteli podniku poukáže náhodný kolemjdoucí, který si myslí, že jste tím pravým, těžko to bude mít nějakou váhu. Naopak si ještě pomyslí, že platíte lidem, aby Vás chválili. Toto bych typicky přirovnal k PR článkům nebo nesmyslným odkazům na zapadlých fórech).

Doporučí-li Vás někdo z podniku třeba Váš kolega (což se v reálu samozřejmě nikdy nestane, protože člověk je druh hrabivý a závistivý), nějakou vypovídající hodnotu to může mít a majitel podniku to minimálně bude brát v patrnost.

Příjde-li mistr výroby (větší autorita odkazu) a poukáže na Vás, pomyslí si, sakra budu si muset na něj dát pozor.

Nakonec na večeři s majitelem bude sedět ředitel výroby, který Vás doporučí. V tomto momentě máte vyhráno. Silná autorita, které majitel věří, ukázala na Vás jako ideálního kandidáta pro povýšení. Nebude to hned máte to v kapse.

Stejně tak fungují zpětné odkazy. Budete-li kupovat PR články na webech, nebude to mít pro vyhledávače žádnou vypovídající hodnotu, pouze na sebe poukážete, že existujete a Google si Vás prověří. Na první pozice však většinou můžete zapomenout (pokud se nejedná o nějaký lehčí obor).

Jakmile však použijete skutečně autoritativní weby (například blog nějaké známé blogerky nebo jiný web na který poukazují další opravdu vysoké autority), to je ten správný impuls pro to, aby Vás vyhledávač vystřelil na dané klíčové slovo do výšin.

Pokud jste ale přeskočili základ, podívejte se, co vlastně seo znamená. V dalším díle se podíváme na to, kde a zda-li vůbec lze takové odkazy sehnat.

Post Author: Seohater.cz