MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

V minulém díle jsme si něco řekli o zpětných odkazech a jejich smyslu. Nyní v krátkém článku navážeme na důležitost autority daného odkazu a trochu ve smyslu webu „pohejtujeme“ dostupné možnosti.

Možná je špatně, že si na začátku odpovíme na otázku, která je tématem celého postu, nicméně autorita zpětného odkazu je alfou a omegou. Nutno dodat, že každa mince má dvě strany. První stránka věci je v tom, co potřebujeme, avšak druhá je pro nás zároveň otázkou. Kde takový odkaz sehnat?

Pojďme si prvně rozebrat smysluplnost levných služeb a zpětných odkazů za pár set korun. Víc než jakýkoliv jiný „seo master“ chápu, že bez hlubšího povědomí o této problematice je těžké sám sebe přesvědčit, že dát pár tisíc korun neznámému člověku za něco, čemu nerozumím je obtížné a do jisté míry nepřirozené. A zde tkví první problém. V takovém případě se uchylujeme k levným alternativám, které nám slibují zázraky.

Typicky na stovkomatu, webtrhu a podobných portálech najdeme kvantum služeb za 200 – 500 Kč, které slibují výrazné zlepšení pozic a také Vás informují o tom, že zažitá dogmata vlastně vůbec neplatí. Na takové služby si dávejte bedlivý pozor!

S největší pravděpodobností Vás Google za takovou hloupost penalizovat nebude ( i když s tím všichni pořád straší), ale nečekejte, že Vám to pomůže. V tomto momentě jste vzali 500Kč a hodili je do kanálu, kde nebudou k užitku.

Lze s určitou dávkou jistoty říct, že by jste využili nejdražší služby, jaká se Vám vzhledem k efektu mohla nabídnout. Nedělejte to! Ve výjimečných případech to může být krok správný, ale jen za určitých podmínek v konkrétních případech. Co jisto jistě mít nikdy efekt nebude, jsou tisíce odkazů za 200Kč. Je to blbost, blbost, blbost !!

Opusťme však potápějící se loď levných odkazů, a bavme se o smysluplných zpětných odkazech. Možná po přečtení mých předchozích článků můžete nabýt dojem, že existují jen backlinks (zpětné odkazy), které si vyloženě koupíte bez přínosu návštěvnosti. Ano, můžete, ale nemusíte. Typickým případem jsou blogeři, které mají své portfólio fanoušků, které danou osobu sledují pravidelně. Toto je nejlepší možná varianta zpětného odkazu, kde vznikne nejen velký přínos pro vyhledávač. Na shop bude díky takovému odkazu chodit cílová skupina se zájmem o daný produkt. Žádní prohlížeči, ale kupující.

Počítejte však, že bude-li se jednat o opravdu v daném oboru známou osobnost s velkou návštěvností webu, cena takového odkazu bude značná. Určitě se budeme pohybovat v desítkách tisíc korun, u veřejně známých osobností ve statisícech či miliónech Kč.

Vraťme se zpět nohama na zem. Nezbývá než se tak jako u ostatních poohlédnout po odkazech, které nám přímý traffic nepřinesou, ale vedlejší díky lepším pozicím v SERPU (vyhledávači), ano. Takové jsou dostupnější, dávají smysl, avšak pohybují se v řádech tisíců korun ( i více dle autority) za odkaz. Kde takové zpětné odkazy sehnat?…..

Post Author: Seohater.cz