MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

V minulých dílech jsme se často bavili o důležitosti SEO a jednotlivých disciplín, které vedou ke kýženému výsledku. Samozřejmě tím není nic jiného než nejlepší možný výsledek v SERPU, které povede ke zvýšení trafficu (návštěvnosti). To je prozatímní cíl mé optimalizace. Otázka konverze to není tolik o SEO, jako o UX webu, kvalitě nabízených služeb či produktů, ceně a spoustě dalších parametrů.

Pojďme se ale vrátit zpět k tomuto projektu. Historicky jsme si něco napsali o délce optimalizace SEO, neboť vyhledávače si rády dávají na čas a pořádně rozmýšlí, jestli webu dát lepší výsledek v SERPU či nikoliv. V tomto článku proto budu hodnotit každých 14 dnů efekt mé práce a to vyfocením důležitých klíčových slov na které cílím. A protože si věřím, cílím na ta nejfrekventovanější, nejvíce konkurenční v daném oboru samozřejmě s potřebnou relevancí. Do collabimu jsem si naklikal i KW, která sice s touto problematikou souvisí, ale nejsou pro mě tolik relevantní. Spíše jsem si je tam dal pro zajímavost, abych viděl jak moc daná klíčová slova stáhnou i ostatní.

Na obrázku níže jsem označil nejvíce vyhledávaná a nejzajímavější KW. Je pravdou, že pod klíčovým slovem „seo analýza“ se může a nejspíše bude skrývat sorta lidí, která si přečetla 10 let starý článek a hledá webové nástroje zdarma, které zhodnotí dnes naprosto nerelevantní parametry (parametry nadpisů, zda-li jdou po sobě – H1, H2..meta KW apod.), které neovlivní povětšinou zhola nic. Ale mohou se zde ukrývat případní zákazníci, kteří budou chtít analýzu provést někým, kdo dané problematice rozumí. Nutno dodat, že jsem linkbuildingem na dotaz „seo analýza“ vůbec necílil, tak uvidíme, jak efektivní budou zpětné odkazy. Na tomto webu jsem ani nijak záměrnou seo optimalizaci na toto klíčové slovo nevytvářel. Berme to spíše jako zajímavost.


Situace ke 4.3, kdy jsem web zakládal. Screenshot jsem vytvářel 8.3, avšak jelikož nechávám Collabim zhodnotit pozice 1x za 14 dnů..

Linky jsem navrhnul tak, aby každý týden vyšel více či méně jeden článek s odkazem. Za měsíc mi tak vyjde cca 4-6 postů s linkem (dle spěchu). Předpokládám, že při dalším refreshování pozic na Collabimu, ještě k žádnému posunu nejspíše nedojde, nechme se překvapit.

Post Author: Seohater.cz