MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

Pojďme si v úvodu článku vysvětlit, co zmiňovaný SERP vlastně znamená. SERP – search engine result page. Jednodušše řečeno stránka výsledků, která se zobrazí po zadání dotazu (klíčového slova).

Když si vzpomenu na své začátky, tak nyní pro mě bylo pozdě. Má to tak asi každý budoucí majitel e-shopu. Promítá se to i do očekávání ekonomických výsledků našeho projektu. Každý totiž chce vydělávat ihned, nejlépe milióny. Problém nastává, když se sen nestává skutečností. Tento jev můžeme nejčastěji vidět i u potenciálních blogerů. Každy chce být slavný, vydělávat, avšak mizivé procento má dostatečnou trpělivost věnovat svůj čas „zdarma“. Po napsání pár článků chuť slábne, neboť odezva je v začátcích pochopitelně slabá, spíše nulová. Dochází tak ke zklamání a vše se vrací do starých kolejí

V duchu této myšlenky se vraťme zpět k SEO problematice a SERPU. Je logické investovat peníze a očekávat výsledky. Je nutné zmínit, že SEO se oproti jiným marketingovým kanálům (Sklik, Adwords) nijak neliší. Vše chce svůj čas. Doby, kdy Vás vyhledávač dostal na první místa výsledku jen na základě spamování klíčovým slovem během jednoho dne, jsou dávno pryč. Každým rokem jsou vyhledávače obezřetnější a dávají si na čas, než Vás o nějakou tu pozici posunou.

Z mých vlastních zkušeností je odezva na kvalitní link v rozmezí 1 – 2 měsíců. Odezvou nyní míním posun v pozicích, Finální „usazení se“ na dané pozici v SERPU trvá klidně i více než čtvrt roku. Chceme-li se například dostat z 30. pozice na TOP3, může se snadno jednat klidně i o letitou usilovnou práci. Vždy však záleží na konkrétní problematice. Někdy je to dříve, jindy později, záleží na konkurenci.

Pokud jste připravení čelit nástrahám a nebýt průměrný, zkuste se ozvat. Možná nalezneme společnou řeč.

Co z toho všeho vyplívá?

Optimalizace SEO je běh na dlouhou trať. Nakonec téměř každé podnikání je o čase. Nemáte-li velké investory za zády, platí to dvojnásob. Ani dům nepostavíte lusknutím prstu. Chce to trpělivost, odhodlání a samozřejmě s určitou dávkou obezřetnosti i ochotu vložit nějakou tu korunu. Bez peněz další peníze jednoduše nevyděláte!

Post Author: Seohater.cz