MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

V rámci optimalizace SEO, jsme si v některým z předchozích článků popsali funkci nejlepšího, českého, webového nástroje pro hlídání pozic v SERPU – Collabimu.

Nyní se pojďme podívat na další velmi šikovný a mnou dlouho hledaný nástroj, který Vás může nakopnout ve Vašem podnikání. Na trhu je relativně chvíli, jedná se o market miner. Abych pravdu řekl, nejedná se o nijak revoluční novinku, tato resp. obdobná aplikace tu byla již před pár lety. Nutno dodat výrazně mi pomohla. Jak?

Díky zmíněnému webovému nástroji dokážete zadáním své URL zjistit pozice a klíčová slova na která se web umisťuje. Nejedná se o princip Collabimu, tedy cíleného zadání KW a zjištění výsledku v SERPU. Nástroj prozkoumá Váš web a nalezne možná klíčová slova, na která Vám následně vypíše i výsledek na daný dotaz. Díky tomu můžete s překvapením zjistit, že se objevujete na nečekané dotazy s překvapivě dobrým výsledkem. Snadno narazíte na klíčové slovo, které Vám mohlo v rámci analýzy uniknout a je relevantní k Vašemu oboru podnikání. Součástí je pochopitelně i hledanost na daný dotaz. Tool je dostupný v režimu zdarma, vidíte zde však velmi omezené množství výsledků.

Co bychom neměli opomenout, market miner je v neposlední řadě vynikajícím pomocníkem při jednorázovém špehování konkurence. Podotýkám však, že collabim Vám takovou funkci v placeném režimu poskytne také. Vaše dotazy bude zkoumat pravidelně i u vybraných konkurenčních webů.

Mě osobně market miner v původní podobě, kdysi pomohl v podnikání velice. Při jednorázovém zadání webu jsem byl překvapen, jak se objevuji na skvělé pozici na poměrně velmi konkurenční dotaz. Může Vám to pomoci v podpoření sortimentu a většímu výběru. Cesty boží jsou nevyzpytatelné, nebraňme se skvělým nápadům a využívejme jejich potenciál!

Post Author: Seohater.cz