MENUMENU

SEOhater.eu

Seo optimalizace, konzultace, zpětné odkazy

Jelikož velmi usilovně pracuji na založení nového webu (a zdaleka se nebavím pouze o technické části provozu), dlouho jsem se nedostal k blogu. Nicméně kdy jindy postovat nějakou praktickou ukázku než nyní.

Vzhledem k mnohým událostem jsem se rozhodl pro prodej svého dlouholetého projektu. Nebylo to kvůli výsledkům, ale značnému vyhoření. Potřeboval jsem restart. Sortiment, který jsem prodával nebyl vůbec špatný a baví mě, ale chtěl jsem jít výše. Ne výsledkově, ale kvalitou zboží a služeb. Vše se samozřejmě odráží i na ceně. Mnohem raději prodám méně drahých věcí, než více za stokorunu. Proto jsem se rozhodl výdělečný projekt Prokrasu.eu prodat a pustit se do založení nového. Tím je Savour.cz.

Od známého člověka jsem výhodně koupil vlastní e-shopový systém, který je dle mého jednoduchý, skvělý a především funkční. Měl vše, co potřebujil a navíc za pakatel ceny. Něco jsem nechal doprogramovat a mám web jako ze škatulky :-). Předchozí opensource systém Opencart byl sice najednu stranu super s mnohými možnostmi modulů, ale vše bylo na úkor funkčnosti. Věčné problémy s kompatibilitou. A pokud nevěříte systému, nemáte klidné spaní (nebo alespoň já jej neměl). Nadruhou stranu bych jej nezavrhoval, pokud začínáte a nemáte s e-shopem zkušenosti. Možná se k tomu dostanu ve speciálním článku, kde to více rozvedu. Suma sumárum po dlouholetých zkušenostech s Opencartem, mám vlastní systém.

A nyní se pojďme podívat na SEO a jak se mi daří bojovat s konkurencí, která je v segmentu šperků bohužel dosti veliká.

Nutno dodat několik zásadních věcí. Samotné řešení jako doména a systém jsem pořídil cca kolem 7.5.2019 Přesné datum si bohužel nepamatuji, nicméně pro představu nám to postačí. I přes určité problémy s rychlostí programátorů, toto bylo samozřejmě to nejjednodušší. Dalším krokem totiž bylo nafotit a naskladnit cca 200 produktů. Dodavatel bohužel nemá dostatečně kvalitní fotografie a proto jsem se rozhodl vše vyřešit ve vlastní režii. Naskladňování a vše s ním spojené mě příliš popravdě nebaví, ale za fotografa a dále člověka, který by vše naskladnil, bych dal nesmyslné peníze. A proto v duchu úspor při začátcích jsem se do všeho pustil sám. Nějaké znalosti v oblasti foto mám, proč je neuplatnit. Také jsem chtěl udělat pro prezentaci výrobků maximum, proto bylo nutné ke klasické fotografii šperku vytvořit další fotografii na modelce ( mé přítelkyni ) a jako bonus natočit video daného produktu. Musím říci, že výsledek je zajímavý a i když je vše zdlouhavé, mám z toho dobrý pocit. Je nutné udělat maximum pro userfriendly web. To platí zvláště u výrobků, kde se vybírá očima. Tentokrát jsem nechtěl nic odfláknout. Musím vědět, že pokud se zákazník na web dostane a něco si začne prohlížet, najde zde vše, co potřebuje.

Proč Vám to celé vlastně píši? Protože k tomuto dni (tedy za necelé 3 týdny od prvního naskladnění výrobku) zdaleka nemám všechny šperky na webu. Nebyly hotové texty do kategorií, vyhledávače si neměli, co na webu vzít pro lepší pozici v SERPU a přesto lze hovořit o prvním výsledku. KW je mnoho, nechtělo se mi vše printscreenovat, ale to důležité uvidíte. A výsledek není až tak špatný na tak krátkou dobu:

Post Author: Seohater.cz